...

Wspólne konto bankowe

Ranking Wrzesień 2022

Konta wspólne, które założysz przez internet

podium-maj(1)
Wspólne konto bankowe. Ranking 2022
  • Sortuj według oceny
  • Najbardziej popularne
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

1. Santander Konto Jakie Chcę z premią 400 zł za aktywne bankowanie + 300 zł zwrotu za rachunki

Miejsce 1 1 1. Santander Konto Jakie Chcę z premią 400 zł za aktywne bankowanie + 300 zł zwrotu za rachunki
9.1
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 210
Dodaj do porównania

2. mBank eKonto z premią do 450 zł

Miejsce 2 2 2. mBank eKonto  z premią do 450 zł
9.3
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

3. ING konto Direct z premią do 250 zł

Miejsce 3 3 3. ING konto Direct z premią do 250 zł
9.1
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania

4. Nest Bank – Nest Konto za bezwarunkowe 0 zł !

KONTO ZA 0 ZŁ 4 4. Nest Bank – Nest Konto za bezwarunkowe 0 zł !
9.4
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania

5. Pekao Konto Przekorzystne z 7% na koncie oszczędnościowym + 200 zł premii

5 5. Pekao Konto Przekorzystne z 7% na koncie oszczędnościowym + 200 zł premii
8.9
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

7. Millenium Konto 360° w promocji „Konto 360 z premią 360 zł”

6 7. Millenium Konto 360° w promocji „Konto 360 z premią 360 zł”
8.9
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 207
Dodaj do porównania

8. PKO Konto za Zero

7 8. PKO Konto za Zero
9.4
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste z bonusem do 400 zł

8 9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste z bonusem do 400 zł
9

Wspólne konto bankowe. Sprawdź jak je założyć przez internet

Konto wspólne w Nest Banku założysz podczas składania wniosku on-line
4. Nest Bank – Nest Konto za bezwarunkowe 0 zł !
Wystarczy, że wypełnisz wniosek on-line o Nest Konto, a podczas składania wniosku wybierzesz konto wspólne. Współwłaściciel może dostać osobny login, hasło i kartę płatniczą.
W ING najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej dodać współwłaściciela do rachunku.
3. ING konto Direct z premią do 250 zł
Pełnomocnika do konta można dodać przez bankowość elektroniczną Moje ING. Zarówno właściciel, jak i pełnomocnik będą mogli zamówić 2 imienne karty płatnicze. Można również przekształcić (przez bankowość elektroniczną Moje ING) konto Direct w konto Komfort (Rachunki -> opcje -> Zmień typ rachunku), a potem udać się wspólnie do oddziału banku w celu dodania współwłaścicela do rachunku.
W mBanku najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej dodać współwłaściciela do rachunku.
2. mBank eKonto  z premią do 450 zł
Po otwarciu konta indywidualnego udajemy się do serwisu transakcyjnego online i logujemy się do swojego konta. Tam rozwijamy zakładkę FINANSE > wybieramy opcję NOWA USŁUGA > na kolejnej karcie wybieramy DYSPOZYCJE > na następnej stronie ZŁÓŻ WNIOSEK > PRZEKSZTAŁĆ RACHUNEK
W PKO konto wspólne wybiera się podczas wypełnienia wniosku on-line o konto
8. PKO Konto za Zero
Konto Wspólne w PKO BP (Konto Za Zero) zakładamy składając wniosek on-line i wybierając w formularzu w sekcji typ konta opcji „Konto wspólne”.
W Santander najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej zmienić konto na wspólne
1. Santander Konto Jakie Chcę z premią 400 zł za aktywne bankowanie + 300 zł zwrotu za rachunki
Santander Konto Jakie Chcę uczynił rachunkiem osobistym dosłownie dla każdego. Możliwe jest bowiem otwarcie konta jako konto wspólne. Dostępne opcje dodatkowe pozwalają zmieniać charakter rachunku w dowolnym momencie. W ten sposób nie trzeba zawierać nowych umów. Wystarczy jedynie bankowość internetowa lub aplikacja mobilna, aby w kilku prostych krokach dopasować konto do własnych potrzeb.
Aby założyć konto wspólne należy najpierw złożyć wniosek o konto osobiste, a nastepnie obie osoby muszą udać się do oddziału banku
9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste z bonusem do 400 zł
Na początek składamy wniosek o konto np on-line, następnie konto wspólne możemy utworzyć w oddziale banku - podczas dodawania współwłaściciela do rachunku jednocześnie muszą się stawić obie osoby. Jeżeli osoba dopisywana do rachunku nie posiada w banku założonej kartoteki, będzie konieczność jej otwarcia. Obydwie osoby muszą posiadać przy sobie aktualne dokumenty tożsamości.

WSPÓLNE KONTO BANKOWE 2022

Konto dla dwojga można założyć nawet z zupełnie niespokrewnioną osobą: np. chłopakiem, narzeczoną, przyjacielem, ale też z dziadkiem, rodzicem, kuzynem, itd, jednak Konto wspólne jest najpopularniejszym rozwiązaniem wśród par, i pod takim kątem tworzyliśmy poniższą listę. W przypadku takiego konta każdy z partnerów posiada rachunek indywidualny i dodatkowo zakładacie wspólne konto bankowe. Taka opcja jest interesującym pomysłem. Pozwala Wam zachować swobodę finansową, a jednocześnie możecie odkładać pieniądze na wspólne wydatki na osobnym rachunku. Oczywiście ma to sens, jeżeli koszty utrzymania trzech ROR-ów nie są zbyt duże.

Nasz ranking powstał po to, żeby pokazać Wam, które banki oferują takie konta. Opisujemy, jak założyć je przez internet, a następnie złożyć odpowiednią dyspozycję zmiany konta osobistego na konto wspólne

Jak założyć wspólne konto bankowe przez internet ?

Sam proces otwierania rachunku wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku konta indywidualnego.

Polecamy spojrzeć powyżej na nasz ranking banków, które umożliwiają otwarcie wspólnego konta przez internet.

W każdym banku wygląda to jednak inaczej. Przykładowo wypełniając on-line wniosek o konto w Nest banku lub PKO BP już na etapie formularza mamy możliwość zaznaczenia, że zakładamy konto jako wspólne.

W ING, Mbanku, Santanderze należy najpierw należy otworzyć zwykłe konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej przekształcić je na konto wspólne. Nie wymaga to jednak wizyty w banku.

Za to w Millenium i Alior Banku po założeniu konta osobistego on-line będzie konieczna wizyta obu współwłaścicieli w Oddziale banku.

Jak widzisz dużo zależy od samego banku i to od Ciebie zależy, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Jakie są zalety posiadanie konta dla dwojga ?

  • Niższe (zazwyczaj) koszty prowadzenia konta.
  • Łatwiejsze zarządzanie budżetem oraz planowanie wydatków.
  • Przejrzystość stanu finansów.
  • Budowanie wzajemnego zaufania, samodyscypliny i odpowiedzialności.
  • Wspólna odpowiedzialność – czyli pewność terminowych opłat rachunków.

Profil zaufany, a wspólne konto bankowe

Obecnie bardzo ważną kwestią jest to, że współposiadacze konta bankowego mogą również założyć Profil Zaufany, który ułatwia załatwienie wielu spraw urzędowych online. Skorzystanie z tej usługi jest możliwe tylko wtedy, gdy każdy użytkownik rachunku posiada własny, osobny identyfikator i hasło do bankowości elektronicznej. Aby uruchomić usługę, należy zalogować się w serwisie transakcyjnym swojego banku, wybrać opcję „Profil Zaufany”, wypełnić wniosek on-line, a następnie potwierdzić operację wybraną metodą autoryzacji. Założenie Profilu jest bezpłatne i zajmuje kilka minut.

wspólne konto bankowe

Opłaty
za
prowadzenie
konta

Wspólne konto bankowe, a opłaty

Bardzo często banki oferują klientom bezpłatne rachunki w zamian za spełnienie określonych wymogów. Może to być np. konieczność wykonania w danym miesiącu transakcji kartą na określoną kwotę czy zapewnienie wpływu na rachunek. Aktywni Klienci, którzy wykonają wymagane aktywności, mogą liczyć na zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta lub obsługę karty (bądź też za jedno i drugie).

Natomiast jeśli chodzi o wspólne konto bankowe to pierwszą rzeczą, nad którą się zastanawiamy w kontekście opłat jest : czy każdy współposiadacz musi się wywiązać ze stawianych przez bank warunków, czy wystarczy, że uczyni to jedna osoba?

Niestety, odpowiedź na powyższe pytanie ponownie zależy od polityki konkretnego banku. W większości instytucji obowiązuje zasada, że opłata za obsługę karty jest naliczana oddzielnie dla każdego z użytkowników, tak więc każdy z nich musi pamiętać o wymaganych transakcjach. W efekcie w niektórych bankach posiadacze wspólnego konta będą musieli wydać miesięcznie całkiem sporą kwotę (dla przykładu: w ING będzie to 2 x 300, czyli w sumie 600 zł). Jednak wspólne konto bankowe nie oznacza, że musimy wyrobić dwie karty. Karta do rachunku nie jest obligatoryjna, stąd jeden ze współposiadaczy może zrezygnować z swojej debetówki i tym samym obniżyć koszty korzystania z rachunku.

Natomiast uniknięcie prowizji za prowadzenie ROR-u jest z reguły możliwe po spełnieniu warunków tylko przez jednego ze współposiadaczy. W tym przypadku współwłasność nie wpływa na podwyższenie kosztów związanych z prowadzeniem konta, bo wystarczy, że warunki spełni tylko jedna strona. Aktualnie jeśli kogoś interesuje darmowe konto wspólne to ofertę bezwarunkowo darmowego konta posiada jedynie Nest Bank.

wspólne konto bankowe

Zajęcie komornicze
na
koncie wspólnym

Wspólne konto bankowe może być niestety przedmiotem egzekucji komorniczej. Wystarczy zatem, że jeden ze współwłaścicieli rachunku bankowego jest dłużnikiem objętym postępowaniem komorniczym, aby wspólne konto mogło zostać zajęte. Na szczęście, w takiej sytuacji przysługują nam środki obrony przed egzekucją, z których powinniśmy jak najszybciej skorzystać.

Przede wszystkim warto podkreślić, że czynności egzekucyjne mogą być prowadzone wyłącznie do wysokości udziału środków dłużnika w rachunku wspólnym. Wysokość tych udziałów jest określona w umowie z bankiem, którą należy przedstawić komornikowi w terminie 7 dni od daty zajęcia

Komornik po ustaleniu udziału dłużnika ma obowiązek zwolnić z egzekucji środki należące do drugiego posiadacza. Dzięki temu nie traci on swoich wszystkich pieniędzy, choć oczywiście i tak ponosi stratę, bo część jego oszczędności idzie na pokrycie długu partnera.

Warto jednak dodać, że ten tryb postępowania jest skuteczny tylko wtedy, gdy użytkownicy konta nie są małżeństwem. W przypadku małżonków komornik może prowadzić egzekucję z całości rachunku należącego do dłużnika i jego współmałżonka (o ile uzyska tytuł wykonawczy wystawiony przeciwko obojgu właścicielom konta).

4.7/5 - ( ilość głosów: 46)
Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.