Ranking 2021
Konta, które założysz przez internet
Najlepsze konta oszczędnościowe
  • Wszystkie konta
  • Sortuj według oceny
  • Najbardziej popularne
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 207

1. Santander Konto Oszczędnościowe

TOP 1 1 1. Santander Konto Oszczędnościowe
9.1
SPRAWDŹ OPINIE O KONCIE I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE KLIKNIJ TUTAJ
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 206

2. Getin Bank Elastyczne Konto Oszczędnościowe

TOP 2 2 2. Getin Bank Elastyczne Konto Oszczędnościowe
8.9
SPRAWDŹ OPINIE O KONCIE I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE KLIKNIJ TUTAJ
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 206

3. Bank Millennium – Konto oszczędnościowe Profit

TOP 3 3 3. Bank Millennium – Konto oszczędnościowe Profit
8.9
SPRAWDŹ OPINIE O KONCIE I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE KLIKNIJ TUTAJ

Ranking 2021

Konto oszczędnościowe to obok lokat terminowych oraz obligacji skarbowych najprostsza i najbezpieczniejsza forma pomnażania środków. Można je otworzyć w banku albo SKOK-u.

Mianem konta oszczędnościowego określa się rachunek bankowy służący do gromadzenia nadwyżek finansowych. Zatem w przeciwieństwie do rachunku bieżącego nie służy ono do rozliczeń pieniężnych z innymi osobami czy podmiotami.

Posiadacza konta oszczędnościowego nie musi dokonywać na nie systematycznych wpłat. Może zasilać je dowolnymi wpływami w pożądanym przez siebie czasie..

W dobie niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji niemal wszystkie depozyty (tak bieżące, jak i terminowe) przynoszą realne straty. Ich oprocentowanie jest bowiem niższe od wskaźnika wzrostu cen . W praktyce oszczędności tracą na wartości.

Jednak trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie to jeszcze gorsze rozwiązanie. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Obecnie na najlepszych rachunkach oszczędnościowych dla wkładów pieniężnych do 10-20 tys. zł można zarobić ok. 2% w skali roku. Od tego należy odjąć podatek, zatem ich faktyczna stopa zwrotu („na rękę”) jest jeszcze mniejsza. Jednak dzięki skorzystaniu z promocyjnych ofert banków, oferujących premie pieniężne dla nowych klientów, możemy istotnie zwiększyć nasze zyski.

Najciekawsze oferty na ulokowanie oszczędności w tym przedziale (1-20 tys zł) mają przede wszystkim banki: Getin Bank, mBank i Credit Agricole. Banki te oprócz oprocentowania 1,5 – 2% w skali roku, oferują dodatkowe bonusy dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste i wykonają proste aktywności (wpływy, transakcje bezgotówkowe).

Promocje
dla
nowych
klientów

Standardowe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych nie przekracza 1 proc. Banki bardzo niechętnie płacą więcej. Z reguły robią to w odniesieniu do nowych klientów.

W zależności od banku może chodzić o osoby, które:

  • nigdy nie korzystały z jego usług (nie były stroną żadnej umowy)
    albo
  • nie korzystały z jego usług w wyznaczonym okresie, np. rok-dwa lata wstecz.

Czy konto oszczędnościowe się opłaca ?

Jeśli poszukujesz bezpiecznego i sprawdzonego sposobu na oszczędzanie, rachunek oszczędnościowy to dobry wybór. Dzięki specjalnym ofertom możesz obecnie zyskać naprawdę sporo, a kiedy promocyjne warunki przestaną obowiązywać – przenieść środki do innego banku z równie atrakcyjnymi propozycjami. Naprawdę jest tu z czego wybierać.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, który rachunek będzie dla Ciebie odpowiedni, zapoznaj się z naszym zestawieniem, gdzie prezentujemy najlepsze konta oszczędnościowe na rynku. Pamiętaj, że często oprocentowanie nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjności oferty – możesz znaleźć rachunek z wysoką stawką, ale trudnymi warunkami jej uzyskania. Właśnie dlatego na konto oszczędnościowe warto patrzeć całościowo i oceniać nie tylko poziom oprocentowania, ale także maksymalną kwotę objętą lepszą stawką, czas obowiązywania wyższego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym i opłaty za przelewy z konta. Wszystkie te elementy uwzględniliśmy w naszym rankingu kont oszczędnościowych i mamy nadzieję, że pomoże Ci on znaleźć najlepsze miejsce dla Twoich pieniędzy.

mBank eKonto od 13 lat

Nowoczesne i wygodne konto z opcją darmowych przewalutowań. Ponadto darmowe, jeśli spełnimy kilka warunków. Bardzo dobra opcja dla podmiotów rozpoczynających działalność (opłata za prowadzenie wynosi 0 zł przez rok od zawarcia umowy).

Premie do 1500 zł dla nowych klientów

Z naszego rankingu dowiesz się, które banki oferują wysokie premie za aktywne używanie konta
Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych
Logo
Enable registration in settings - general