- Sprawdź, gdzie zaoszczędzisz w Styczniu 2023
Ranking Kont Oszczędnościowych
Konta, które założysz przez internet

- Wszystkie konta
- Sortuj według oceny
- Najbardziej popularne
1. ING Konto oszczędnościowe 8%
2. mBank eKonto oszczędnościowe 8%
3. Pekao Konto Przekorzystne z 8% na koncie oszczędnościowym + 200 zł premii
3. Velo Bank Elastyczne Konto Oszczędnościowe
4. Nest Konto Oszczędnościowe
5. Alior Bank Konto Mega Oszczędnościowe
7. Bank Millennium – Konto oszczędnościowe Profit
8. PKO Konto Oszczędnościowe PLUS
Ranking Kont oszczędnościowych Styczeń 2023
Konto oszczędnościowe to obok lokat terminowych oraz obligacji skarbowych najprostsza i najbezpieczniejsza forma pomnażania środków. Można je otworzyć w banku albo SKOK-u.
Mianem konta oszczędnościowego określa się rachunek bankowy służący do gromadzenia nadwyżek finansowych. Zatem w przeciwieństwie do rachunku bieżącego nie służy ono do rozliczeń pieniężnych z innymi osobami czy podmiotami.
Posiadacza konta oszczędnościowego nie musi dokonywać na nie systematycznych wpłat. Może zasilać je dowolnymi wpływami w pożądanym przez siebie czasie..
W dobie niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji niemal wszystkie depozyty (tak bieżące, jak i terminowe) przynoszą realne straty. Ich oprocentowanie jest bowiem niższe od wskaźnika wzrostu cen . W praktyce oszczędności tracą na wartości.
Jednak trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie to jeszcze gorsze rozwiązanie. Co w takiej sytuacji należy zrobić?
Obecnie na najlepszych rachunkach oszczędnościowych dla wkładów pieniężnych do 10-20 tys. zł można zarobić ok. 2% w skali roku. Od tego należy odjąć podatek, zatem ich faktyczna stopa zwrotu („na rękę”) jest jeszcze mniejsza. Jednak dzięki skorzystaniu z promocyjnych ofert banków, oferujących premie pieniężne dla nowych klientów, możemy istotnie zwiększyć nasze zyski.
Najciekawsze oferty na ulokowanie oszczędności w tym przedziale (1-20 tys zł) mają przede wszystkim banki: Getin Bank, mBank i Credit Agricole. Banki te oprócz oprocentowania 1,5 – 2% w skali roku, oferują dodatkowe bonusy dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste i wykonają proste aktywności (wpływy, transakcje bezgotówkowe).
Promocje
dla
nowych
klientów
Standardowe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych nie przekracza 1 proc. Banki bardzo niechętnie płacą więcej. Z reguły robią to w odniesieniu do nowych klientów.
W zależności od banku może chodzić o osoby, które:
- nigdy nie korzystały z jego usług (nie były stroną żadnej umowy)
albo - nie korzystały z jego usług w wyznaczonym okresie, np. rok-dwa lata wstecz.
Czy konto oszczędnościowe się opłaca ?
Jeśli poszukujesz bezpiecznego i sprawdzonego sposobu na oszczędzanie, rachunek oszczędnościowy to dobry wybór. Dzięki specjalnym ofertom możesz obecnie zyskać naprawdę sporo, a kiedy promocyjne warunki przestaną obowiązywać – przenieść środki do innego banku z równie atrakcyjnymi propozycjami. Naprawdę jest tu z czego wybierać.
Jeśli wciąż zastanawiasz się, który rachunek będzie dla Ciebie odpowiedni, zapoznaj się z naszym zestawieniem, gdzie prezentujemy najlepsze konta oszczędnościowe na rynku. Pamiętaj, że często oprocentowanie nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjności oferty – możesz znaleźć rachunek z wysoką stawką, ale trudnymi warunkami jej uzyskania. Właśnie dlatego na konto oszczędnościowe warto patrzeć całościowo i oceniać nie tylko poziom oprocentowania, ale także maksymalną kwotę objętą lepszą stawką, czas obowiązywania wyższego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym i opłaty za przelewy z konta. Wszystkie te elementy uwzględniliśmy w naszym rankingu kont oszczędnościowych i mamy nadzieję, że pomoże Ci on znaleźć najlepsze miejsce dla Twoich pieniędzy.
