...

Jak założyć konto w Polsce, będąc za granicą

24 kwietnia 2022

Jeśli jesteś aktualnie za granicą i najbliższej przyszłości nie przyjedziesz do Polski, możesz założyć konto osobiste w polskim banku, bez wizyty w oddziale. Epidemia koronawirusa zmotywowała banki do wdrożenia rozwiązań, które pozwalają bankować online. Dlatego już właściwie w każdym banku znajdziesz nowoczesne konto osobiste 2022, czyli rachunek na miarę naszych czasów, który można założyć w pełni przez internet.

Otwarcie konta bankowego przez selfie lub wideoweryfikację

Selfie w aplikacji banku i wideoweryfikacja podczas rozmowy z bankowym to najpopularniejsze metody, dzięki którym można otworzyć konto bez wychodzenia z domu, a nawet bez konieczności podpisywania umowy u kuriera. Banki mogły wysłać kuriera, aby dostarczał umowę tylko na terytorium Polski. To sprawiało, że osoby przebywające za granicą miały z tym spory problem.

 Jednak nowe metody weryfikacji tożsamości sprawiły, że możesz otworzyć konto osobiste bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś. Większość polskich banków daje obecnie taką możliwość. Weryfikacja tożsamości następuje poprzez selfie lub za pośrednictwem wideoczatu z biurem obsługi klienta. Jeśli masz już konto w innym polskim banku, możesz też potwierdzić nowe konto za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Polskie banki nie przyjmują niestety przelewów weryfikacyjnych z kont zagranicznych. 

Do założenia konta w polskim banku potrzebny jest polski dowód osobisty oraz polski numeru telefonu. Musimy posiadać również adres w Polsce (nie musimy być tam zameldowani).

Poniżej lista banków, które oferują otwarcie konta bez wizyty w banku

Ważne. Polskie banki nie przyjmują niestety przelewów weryfikacyjnych z kont zagranicznych. Do założenia konta w polskim banku potrzebny jest polski dowód osobisty oraz polski numeru telefonu. Musimy posiadać również adres w Polsce (nie musimy być tam zameldowani).

Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych 2024
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart