...
Pakiety BIK
i szanse na uzyskanie kredytu
bik
Rodzaje raportów BIK
 • Sortuj według oceny
 • Najbardziej popularne
1 1. Raport BIK

1. Raport BIK

 • Sprawdzisz swoją pełną historię kredytową w BIK, informacje o opóźnieniach w płatnościach oraz zobaczysz, czy nie masz długów w bazie BIG InfoMonitor.
 • Poznasz swoją ocenę punktową BIK (tzw. scoring) i zobaczysz dokładne wyjaśnienie, co wpływa na jej wysokość w Twoim przypadku.
 • Znajdziesz informacje o swoich zakupach z odroczoną płatnością; transakcje tego typu zarejestrowane w BIK są w sekcji: Zobowiązania kredytowe w trakcie spłaty, oznaczone jako: Zakupy z odroczoną płatnością.
 
JAK POBRAĆ RAPORT BIK ?Aby pobrać raport musisz założyć konto w BIK. W tym celu przygotuj aplikację mObywatel lub dane z dokumentu  tożsamości, w tym numer PESEL, następnie potwierdź tożsamość. Najszybciej zrobisz to za pomocą aplikacji mObywatel. Możesz też wykonać przelew online na kwotę 1 zł ze swojego konta. Po tym otrzymasz e-maila z linkiem do aktywacji Twojego konta w BIK.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania
2 2. Pakiet BIK

2. Pakiet BIK

 

 • W ramach pakietu przysługuje Ci  6 raportów, dzięki którym sprawdzisz swoją pełną historię kredytową w BIK, informacje o opóźnieniach w płatnościach oraz poznasz aktualną ocenę punktową BIK
 • Otrzymasz ALERTY BIK 24/7 na 12 miesięcy w ramach których otrzymasz SMS o próbie wyłudzenia, dowiesz się o opóźnieniach w spłacie kredytów, uzyskasz wsparcie doradcy BIK
 • Dodatkowo:  zastrzeżesz zgubiony dokument, otrzymasz Ostrzeżenia BIK o niebezpiecznych zjawiskach w cyberprzestrzeni
 
 
JAK WYKUPIĆ PAKIET BIK ?Aby wykupić pakiet musisz założyć konto w BIK. W tym celu przygotuj aplikację mObywatel lub dane z dokumentu  tożsamości, w tym numer PESEL, następnie potwierdź tożsamość. Najszybciej zrobisz to za pomocą aplikacji mObywatel. Możesz też wykonać przelew online na kwotę 1 zł ze swojego konta. Po tym otrzymasz e-maila z linkiem do aktywacji Twojego konta w BIK.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania
3 3. Alerty BIK

3. Alerty BIK

 

 • Chronisz się przed wyłudzeniami na Twoje dane Dostaniesz SMS, gdy ktoś złoży wniosek o kredyt/pożyczkę na Twoje dane lub spróbuje podpisać w Twoim imieniu umowę np. z operatorem sieci komórkowej.
 • Wiesz, na jakim etapie jest Twój wniosek kredytowy Jeśli starasz się o kredyt, alert jest potwierdzeniem, że Twój wniosek jest rozpatrywany. To szczególne ważne, kiedy proces kredytowy trwa dłużej np. przy kredytach mieszkaniowych.
 • Dowiesz się od razu o opóźnieniach w spłacie Dostaniesz SMS, gdy odnotujemy informację o zaległości w spłacie Twojego lub poręczonego przez Ciebie kredytu. Im szybciej spłacisz zaległości, tym mniej zaszkodzą one Twojej historii kredytowej.
 • Otrzymasz informację, gdy ktoś wpisze Cię do rejestru dłużników BIG InfoMonitor Rejestr ten sprawdzają np. banki, firmy telekomunikacyjne, leasingodawcy, zanim podpiszą z Tobą umowę. Dlatego wpis do rejestru dłużników może uniemożliwić realizację Twoich planów.
 
 
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania

Czym są raporty BIK ?

Biuro Informacji Kredytowej S.A. (BIK) to instytucja, która od 1997 roku gromadzi informacje o historii kredytowej i finansowej osób fizycznych oraz firm. BIK przechowuje dane na temat kredytów, pożyczek, kart kredytowych oraz innych zobowiązań finansowych, takich jak leasingi. Są one odpłatnie udostępniane instytucjom finansowym, takim jak banki, firmy leasingowe, pożyczkowe i ubezpieczeniowe, aby pomóc im w ocenie ryzyka związanego z udzielaniem kredytów lub pożyczek. Jakie informacje gromadzi BIK? To może sprawdzić też osoba prywatna, ale tylko w przypadku własnej historii.

Jak sprawdzić BIK za darmo

Warto wiedzieć, jak wygląda raport BIK. Gromadzone są w nim informacje nie tylko o bieżących, ale również o spłaconych już kredytach i pożyczkach. Co widzi bank w raporcie BIK? Jeśli w przeszłości spłacane były one nieterminowo, to nawet jeśli ostatecznie zostały uregulowane, nieterminowość spłat może wpłynąć na decyzję instytucji udzielającej kolejnej pożyczki lub kredytu. Raport BIK obecnie najczęściej wykorzystywane źródło informacji o kliencie.

Jak sprawdzić siebie w BIK za darmo? Przed wprowadzeniem przepisów RODO możliwe było pobranie raz na pół roku darmowego raportu BIK. Obecnie raz na 6 miesięcy można otrzymać bez opłat „kopię danych”.

Jak sprawdzić BIK? Wniosek z prośbą o wydanie kopii danych można:

 • przesłać pocztą tradycyjną,
 • e-mailem uwierzytelnionym podpisem kwalifikowanym,
 • poprzez formularz kontaktu dostępny po założeniu konta na portalu bik.pl.

 

Ile
kosztuje
raport
BIK ?

Aby uzyskać pełny raport BIK zawierający szczegółową historię kredytową, należy zapłacić. Koszt jednorazowo wygenerowanego raportu to 49 zł brutto. Ciekawą opcją jest możliwość wykupienia pojedynczego raportu i uruchomienia alertów SMS, które przez rok będą powiadamiały, czy ktoś nie próbuje posłużyć się danymi wnioskodawcy. Pakiet roczny, zawierający 6 raportów oraz alerty SMS aktywne przez rok kosztuje 129 zł.

Nie można pobrać raportu dotyczącego konkretnej osoby, bez jej zgody. BIK nie udostępnia informacji o swoich klientach instytucjom innym niż te, które wyraźnie zostały przez klienta upoważnione do uzyskania takich informacji.

BIK zbiera i przetwarza informacje o historii kredytowej i finansowej osób fizycznych oraz firm. Jedynie osoby, które zdecydują się na wgląd w swoje dane w BIK, będą wiedziały, czy są tam zapisane informacje o ich historii kredytowej. Firmy, które chcą poznać historię kredytową swojego potencjalnego klienta, zanim zwrócą się do BIK o przekazanie danych, muszą uzyskać zgodę osoby, której raport będzie dotyczyć.

„Wyczyszczenie BIKu” Czy to w ogóle możliwe ?

Dla wielu osób, które wcześniej miały kłopot z rzetelnym regulowaniem zadłużenia, historia w BIK może być problemem, utrudniającym zaciągnięcie nowego zobowiązania, np. zawarcie umowy kredytu hipotecznego. Kusząca jest oferta firm sugerujących, że mogą „wyczyścić” BIK. Kusząca, ale nieprawdziwa. Przekazywanie informacji do Biura Informacji Kredytowej (BIK) jest bowiem ściśle określone przez Prawo bankowe, które precyzuje także zasady usuwania tych informacji.

Na pytanie, jak usunąć się z BIK, trzeba odpowiedzieć wprost – nie można tego zrobić. Wniosek o wykasowanie historii w BIK mogą składać tylko te podmioty, które same dodały taką informację do bazy. Nie należy więc wierzyć osobom, które twierdzą, że wiedzą jak wyczyścić historię w BIK? Zgodnie z informacją na stronie BIK „zmiany lub usunięcia informacji można dokonać wyłącznie w sytuacji, gdy są one nieaktualne lub błędne. Musi się to odbyć na wniosek instytucji, która te dane przekazała. BIK nie może samodzielnie modyfikować ani usuwać przechowywanych danych. Jest jedynie ich administratorem.”

 

Oceń nasz ranking

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

ocena 4.2 / 5. Ilość oddanych głosów : 5

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy

Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych 2024
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart