Ranking Październik 2021
Konta, które założysz przez internet
Najlepsze konta dla firm
  • Wszystkie konta
  • Sortuj według oceny
  • Najbardziej popularne
  • Show all
TOP 1 1 1. Santander Firmowe Konto Godne Polecenia + 900 zł premii

1. Santander Firmowe Konto Godne Polecenia + 900 zł premii

Konto Firmowe Godne Polecenia to bardzo ciekawa oferta dla jednoosobowych działalności. Konto jest obecnie darmowe przez 2 lata, a w promocji można otrzymać nawet 3000 zł premii (1000 zł w gotówce i 2000 zł na promowanie ogłoszeń)
  • Konto: 0 / 25 zł (?)
  • Karta: 0 / 7 zł
  • Bankomaty: 0 zł / 3,5% min. 5 zł
  • Przelew do ZUS i US: 0 zł
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
9.3
TOP 2 2 2. ING Konto Direct dla Firmy

2. ING Konto Direct dla Firmy

Wykonywanie przelewów do ZUS/US, uzyskanie wpływów z faktur wystarczą, żeby konto nic nas nie kosztowało. Ważnymi punktami oferty będą na pewno : Oferta leasingowa, terminale płatnicze czy księgowość online.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 207
8.6
TOP 3 3 3. Pekao Konto Przekorzystne Biznes +1200 zł premii

3. Pekao Konto Przekorzystne Biznes +1200 zł premii

Nowoczesne i wygodne konto z opcją darmowych przewalutowań. Ponadto darmowe, jeśli spełnimy kilka warunków. Bardzo dobra opcja dla podmiotów rozpoczynających działalność (opłata za prowadzenie wynosi 0 zł przez rok od zawarcia umowy).
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 206
8.6
Polecamy 4 4. mBiznes konto Standard

4. mBiznes konto Standard

Rachunek firmowy mBiznes Konto Standard to gwarancja 0 zł za najważniejsze usługi w koncie firmowym przez 24 miesiące! Nie jest całkowicie darmowe, ale świetnie nadaje się dla spółek - stąd drugie miejsce w rankingu.

 
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 206
8.9
Polecamy 5 5. Rachunek iKonto Biznes Alior Banku z premią do 1500 zł

5. Rachunek iKonto Biznes Alior Banku z premią do 1500 zł

Konto darmowe, bez wymaganego salda czy regularnych wpłat. Z opłaty za kartę zwalniają nas 4 płatności miesięcznie. Niewątpliwie bardzo cennym rzadko spotykanym bonusem jest pula pięciu darmowych przelewów Express ELIXIR.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 206
8.8
Polecamy 6 6. Millenium Konto Mój Biznes z premią do 1800 zł

6. Millenium Konto Mój Biznes z premią do 1800 zł

Konto Mój Biznes to bardzo dobry wybór dla nowych firm. W specjalnej ofercie opłata miesięczna za prowadzenie Konta Mój Biznes zostanie zniesiona niezależnie od spełnienia warunków przez okres 12 miesięcy.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 206
8.8
Polecamy 7 7. PKO Konto Firmowe

7. PKO Konto Firmowe

Konto Firmowe w PKO BP to idealna propozycja dla firm, które doceniają bankowość mobilną w prowadzeniu działalności. Darmowe przelewy przez wygodną aplikację mobilną i możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę to najmocniejsze strony oferty największego polskiego banku.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 207
9.3

Ranking kont firmowych 2021

Specjalnie dla Was wyselekcjonowaliśmy konta w sprawdzonych bankach, posiadające pozytywne opinie klientów

Ranking kont firmowych może Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniej oferty dla swojej firmy. Przedsiębiorstwo lub właściciel muszą posiadać konto bankowe, z którego można wykonać przelewy do ZUS-u lub Urzędu skarbowego. W tym celu można skorzystać z konta osobistego, ale wiąże się to z pewnymi problemami. Dlatego zaleca się, aby każda firma posiadała swój własny rachunek bankowy.

Jak stworzyliśmy ranking kont firmowych ?

Tworząc to zestawienie kierowaliśmy się głównie wysokością opłat, ale również jakością bankowości, wygodą w wypełnianiu wniosku online, dodatkowymi funkcjonalnościami oraz aktualnymi promocjami.

Głównym kryterium oceny były opłaty za konto firmowe, ale skupiliśmy się także na premiach za założenie konta firmowego, ponieważ często za wykonanie podstawowych operacji na koncie możemy otrzymać nawet do 1500 zł premii. Nic nas to nie kosztuje, a można jedynie zyskać

Lista kont firmowych dostępnych na rynku jest długa. Niemal każdy bank oferuje co najmniej dwa jego rodzaje różniące się zakresem usług i ceną. Biorąc jednak pod uwagę, że prowadząc biznes każda oszczędność się liczy, przedsiębiorcy najchętniej wybierają konto darmowe.

Tych jest znacznie mniej. Tylko nieliczne banki oferują konto firmowe za 0 zł. Przeważnie mamy do czynienia z warunkowym zwolnieniem z opłat. Oznacza to, że przedsiębiorca jest zobowiązany do spełnienia określonych obostrzeń, np. utrzymania salda na określonym poziomie, wykonania przelewu do ZUS lub US, realizacji transakcji bezgotówkowych na wskazaną sumę, co gwarantuje obniżenie standardowej opłaty za prowadzenie konta do nawet 0 zł.

Poszukując darmowego konta, należy więc liczyć się z tym, że większość rachunków firmowych za przysłowiowe 0 zł jest obwarowanych dodatkowymi warunkami, które należy spełnić w celu obniżenia opłat albo dodatkowymi opłatami (takimi jak opłata za kartę). W przeciwnym wypadku koszt jego obsługi zostanie naliczony na podstawie standardowych stawek, a miesięczna opłata może być całkiem spora.

Jak
założyć
konto
firmowe

Konto zakładamy dopiero, gdy rozpoczniesz działalność. Musimy też posiadać już NIP. Banki prześcigają się w ułatwianiu procesu podpisywania umowy. Oprócz tradycyjnej wizyty w oddziale, możemy konto założyć także przez Internet. Bank przysyła wówczas umowę kurierem. Niektóre banki umożliwiają „podpisanie umowy” za pomocą symbolicznego przelewu, np. 1 zł z innego własnego konta – to najwygodniejsze rozwiązanie.

Przy tej okazji zachęcam do zakładania konta poprzez tę stronę. Na końcu tego tekstu umieściłem aktualne porównanie najciekawszych ofert bankowych. Są to najkorzystniejsze konta bankowe dla małych firm, jakie obecnie są dostępne. Kliknięcie przycisku „Załóż konto” przenosi bezpośrednio na stronę banku. Jeśli podoba Ci się ta strona, to załóż konto korzystając z poniższych linków. Dzięki!

Po założeniu konta nie zapomnij zaktualizować swój wpis do CEIDG. Trzeba tam podać numer konta i wskazać nazwę banku.

Jak działa nasz ranking kont firmowych ?

Tabelki z ofertami kont wyświetlane są od góry od najlepiej ocenianych i pokazują podstawowy zakres informacji o danym rachunku. Jeśli któraś oferta Cię zainteresowała, możesz:

Najlepszy wybór jeśli szukasz konta całkowicie i bezwarunkowo darmowego

Przez brak opłat jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla mniejszych przedsiębiorców

1 BizNest konto firmowe za bezwarunkowe 0 zł

BizNest to w 100% darmowe konto dla firm, spółek, stowarzyszeń i fundacji - nic dodać, nic ująć. Zasługuje na pierwsze miejsce w zestawieniu.

 

Premie do 1500 zł dla nowych klientów

Z naszego rankingu dowiesz się, które banki oferują wysokie premie za aktywne używanie konta

W jakim banku założyć konto firmowe ?

Każdy z nas chce założyć konto firmowe, które jest najatrakcyjniejszym rozwiązaniem. Wśród przedsiębiorców toczą się dyskusje, w jakim banku założyć konto firmowe. Każda firma jest inna, kieruje się przy wyborze różnymi potrzebami i oczekiwaniami. Dlatego też warto korzystać z zestawień, które umożliwiają szybki wybór najlepszego konta firmowego. Na pierwszy rzut oka produkty dla klientów biznesowych mogą wydawać się takie same. Po analizie dostrzeżesz jednak spore różnice. Przemyśl, co jest dla Ciebie najważniejsze: koszt przelewów i wypłat za granica, limit darmowych przelewów w Polsce, wysokość kosztów prowadzenia rachunku. Ranking kont firmowych pomoże Ci wybrać najlepszą, najkorzystniejszą pod względem opłat ofertę.

Konto firmowe konto bankowe załóż w innym banku niż Twoje konto prywatne. Dlaczego ?

- Po pierwsze korzystasz z kolejnego limitu gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości 100 000 euro (jeśli w danym banku masz klika kont to gwarancja dotyczy wszystkich kont w sumie). - Drugim powodem jest to, że jeśli zdarzą ci się jakieś problemy z płynnością finansową i nie zapłacisz na czas podatków to po jakimś czasie urząd skarbowy rozpocznie ich windykowanie od Ciebie. Jedną z metod jest zrobienie zajęcia środków, które masz w danym banku. W takie sytuacji bank może zablokować wszystkie Twoje pieniądze na wszystkich kontach - zarówno firmowym jak i prywatny. - Trzecim powodem jest to, że mając konta w różnych bankach rośnie Twoja zdolność kredytowa, ponieważ masz możliwość wzięcia kredytu w 2 różnych bankach - w obu budujesz swoją historię jako klient.
Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych
Logo
Enable registration in settings - general