...
Sprawdź aktualną listę
Banki, przez które założysz profil zaufany
Banki z profilem zaufanym
 • Sortuj według oceny
 • Najbardziej popularne
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 212
Dodaj do porównania

1. mBank eKonto z premią do 530 zł

Miejsce 1 1 mbank
9.3
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania

2. Pekao Konto Przekorzystne

Miejsce 2 2 2. Pekao Konto Przekorzystne
8.9
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 211
Dodaj do porównania

3. Santander Konto Jakie Chcę

Miejsce 3 3 3. Santander Konto Jakie Chcę
9.1
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 210
Dodaj do porównania

4. ING Konto z Lwem Direct

4 ing
9.1
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

5. BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie

5 5. BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie
9.3
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania

6. Nest Bank – Nest Konto za bezwarunkowe 0 zł !

KONTO ZA 0 ZŁ 6 Nest Bank
9.4
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

7. Millenium Konto 360° „500 zł w zimowej promocji”

7 millenium
8.9
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

8. PKO BP Konto za zero

8 PKo Bank Polski
9.4
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania

9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste z bonusem do 400 zł

9 9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste z bonusem do 400 zł
9

Ranking kont osobistych Styczeń 2022 - Banki z możliwością założenia profilu zaufanego

W poszukiwaniach najlepszego rachunku bankowego warto wykorzystać ranking kont osobistych i uwzględnić propozycje wszystkich banków. Nie powinniśmy się bać korzystać z nowych ofert, ponieważ często dają one możliwość uiszczania mniejszych opłat za podstawowe usługi bankowe, jak i szansę na lepsze ulokowanie naszych oszczędności.

Wybierając najlepsze konto osobiste, należy kierować się bardziej względami praktycznymi, niż jedynie sympatiami wobec jakiegoś banku. Polacy nie lubią przechodzić z jednej placówki do drugiej – mają wówczas wrażenie, iż tracą coś pewnego na rzecz czegoś niepewnego. Trzeba sobie jednak uświadomić, że oferty banków ciągle się zmieniają – i to często na lepsze z perspektywy klienta. Każdy bank bowiem stara się jak najlepiej dostosować do potrzeb klientów – a te przecież ciągle się zmieniają i są coraz większe.

Z bogatej oferty rachunków osobistych banków, do naszego rankingu, wyselekcjonowaliśmy jedynie te, które są najkorzystniejsze dla klienta pod względem wysokości opłat i ewentualnych korzyści. Zatem każdy bank ma reprezentanta w postaci najatrakcyjniejszego konta osobistego z jego oferty dla przeciętnego użytkownika pod względem kryterium cena/korzyści.

Jeszcze kilka lat temu, podstawą wyboru konta bankowego była wysokość opłat. Dzisiaj, banki by “przyciągnąć” nowego klienta do siebie, zaczęły wprowadzać różnego rodzaju promocje bankowe (bonusy pieniężna, zwroty, moneybacki, karty podarunkowe) najczęściej powiązane z premiowaniem aktywnego korzystania z konta (np. dokonywanie określonej kwoty transakcji kartą czy też określonej kwoty przelewów). Czasami taka promocja to po prostu forma “ukrycia” wyższych opłat, dlatego warto zawsze przeanalizować dokładne warunki i opłacalność danej promocji.

Opłaty
za
prowadzenie
konta

Zanim jednak przejdziemy do opisu darmowych kont osobistych, warto wspomnieć o rachunkach, które będą wymagały od nas określonych opłat. Według prawa bankowego wszystkie polskie banki muszą zaproponować swoim klientom coś na kształt darmowego rachunku. Pamiętajmy jednak, że są to dość okrojone opcje i klient z bardziej rozbudowanymi potrzebami, będzie naturalnie poszukiwał kont, „które mogą więcej”. Trudno sobie na przykład wyobrazić sytuację, gdy bank pokrywa za nas wszystkie opłaty za przelewy. Instytucji bankowej zwyczajnie by się to nie opłacało. Na jakie więc koszta musimy się przygotować, poszukując konta osobistego dla siebie?

 • Opłaty za kartę – gdy zostanie spełniona wymagana ilość transakcji kartą (lub mamy odpowiednie miesięczne wpływy), zwykle nie musimy za nią płacić. Pamiętajmy jednak o tym, że mogą nam się zdarzyć płatności kartą w międzynarodowym sklepie internetowym lub podczas zagranicznej wycieczki. W takim przypadku dodatkowa opłata będzie czymś naturalnym.
 • Koszty przelewów – brak opłat spotka nas, gdy wykonujemy kilka standardowych przelewów miesięcznie. Gdy jednak regularnie korzystamy z tej opcji (także w wersji zagranicznej) lub korzystamy z przelewów błyskawicznych, w żaden sposób nie unikniemy opłaty. Banki po prostu muszą na czymś zarabiać.
 • Opłaty za korzystanie z bankomatów – zwykle korzystanie z bankomatów należących do naszego banku nie wiąże się z żadną opłatą. Wystarczy jednak tylko skorzystać z „obcego automatu” lub wypłacić środki w zagranicznym bankomacie, a opłaty zostaną naliczone.

Jak działa nasz ranking kont osobistych ?

Tabelki z ofertami kont wyświetlane są od góry od najlepiej ocenianych i pokazują podstawowy zakres informacji o danym rachunku. Jeśli któraś oferta Cię zainteresowała, możesz:

Najlepszy wybór na konto osobiste za 0 zł

Konto nie jest co prawda darmowe bezwarunkowo, ale przy spełnieniu warunku płacenia kartą możemy mieć to konto za 0 zł bez żadnych ukrytych opłat, co możemy potwierdzić my i nasi użytkownicy.

4. ING Konto z Lwem Direct

 • Konto: 0  zł
 • Karta 0  zł / 7 zł (?)
 • Bankomaty: 0  zł / 5 zł (?)
 • Przelewy 0  zł 
 
 • aż 500 zł premii za otwarcie konta
 • 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym przez 3 miesiące dla nowych klientów
 • Rozbudowana, przejrzysta i intuicyjna aplikacja mobilna
 • Stabilny system bankowy oraz czytelna bankowość internetowa
 • 0 zł za bankomaty własne Banku i Planet Cash oraz pierwszą wypłatę z pozostałych bankomatów
 • Wysokie opłaty za wypłatę z "obcych" bankomatów
 • Drogie wpłaty i wypłaty w oddziale – 9 zł
InfoKonto Direct od ING cechuje brak opłat za podstawowe operacje. Do uniknięcia opłaty za kartę wystarczą płatności kartą (lub Google Pay / Apple Pay) za 300 zł/msc, więc jest to idealne konto "na co dzień". Jeśli chcesz uniknąć prowizji za wypłatę gotówki z krajowych bankomatów, musisz wybierać wyłącznie maszyny Planet Cash i ING Banku Śląskiego.

Oceń nasz ranking

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów : 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy

Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych 2024
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart