Ranking kont IKE i IKZe
Marzec 2024
Szukasz najlepszego konta IKZE ?
Jeżeli poszukujesz niezawodnych sposobów na zabezpieczenie swojego bytu finansowego na późniejsze lata, IKE i IKZE stanowią jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej dochodowych rozwiązań. W obliczu spadających świadczeń emerytalnych, te długoterminowe opcje oszczędnościowe są doskonałym sposobem na zbudowanie stabilnej poduszki finansowej, dzięki której unikniesz obniżenia standardu życia po przejściu na emeryturę. Co więcej, dzięki ulgom podatkowym, możesz zwiększyć swoje oszczędności w sposób bardziej efektywny.
- Sortuj według oceny
- Najbardziej popularne
1. IKE rachunek oszczędnościowy w mBanku
- Możliwość wycofania części środków
- Dopłacasz kiedy i ile chcesz
2. IKZE oszczędnościowe w ING Banku Śląskim
- Ulga podatkowa przy wpłacie
- W aktualnej promocji masz możliwość otrzymania 150 zł premii za założenie IKZE i dokonanie na nie 7 wpłat
Konta IKE/IKZE - szczegółowe informacje
Oszczedzanie na IKE i IKZE. Na czym to polega ?
Są to pewnego typu dobrowolne fundusze emerytalne, na których możemy odkładać pieniądze na swoją starość. Obowiązuje przy tym roczny limit wpłat. W ramach limitu IKE i IKZE, możemy liczyć na pomnażanie naszego kapitału, jednak poziom ryzyka jest różny w ramach tego komu powierzymy nasze pieniądze. Podmioty prowadzące działalność maklerską mogą inwestować te środki w różne papiery wartościowe. Przy czym założenie IKE i prowadzenie konta nie wiąże się z wieloma formalnościami.
Nasz ranking kont bankowych dla dwojga powstał po to, żeby pokazać Wam, które banki oferują takie konta. Opisujemy, jak założyć je przez internet, a następnie złożyć odpowiednią dyspozycję zmiany konta osobistego na konto wspólne
Jak tworzymy ranking kont IKE i IKZE?
Kiedy już zdecydujesz się na oszczędzanie na emeryturę, to z pewnością będziesz chciał, by Twoje pieniądze pracowały jak najefektywniej. Zapewne zadasz sobie pytanie: jakie jest najlepsze IKE? albo: jakie wyniki osiąga najlepsze IKZE? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo w analizie trzeba wziąć pod uwagę różne rzeczy. Przygotowując nasz ranking IKE i IKZE oszczędnościowych, uwzględniliśmy wiele parametrów:
- wysokość oprocentowania rachunku;
- prowizję za założenie i prowadzenie IKE lub IKZE;
- opłatę za wycofanie pieniędzy przed upływem 12 miesięcy;
- koszt ustanowienia osób uposażonych;
- konieczność posiadania rachunku osobistego w danym banku.
Kto może posiadać IKE lub IKZE ?
Zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce, możliwość przekazywania funduszy na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) ma każdy obywatel, niezależnie od wieku, choć z pewnymi ograniczeniami dla osób poniżej 18 roku życia. Osoby w wieku od 16 do 18 lat mogą kierować swoje oszczędności na IKE, ale tylko wtedy, gdy generują dochód z umowy o pracę i tylko w tym konkretnym roku kalendarzowym.
Co do samego konta, jest ono wyłącznie indywidualne i nie można go utworzyć na więcej niż jedną osobę, co oznacza, że nie istnieje opcja wspólnego konta dla małżonków.
Czy środki na IKE i IKZE są bezpieczne ?
Bezpieczeństwo inwestycji w IKE i IKZE zależy od rodzaju wybranego produktu i instytucji finansowej. Generalnie, im wyższe ryzyko, tym większa szansa na wysokie zyski, ale również na straty. Najbezpieczniejsze są konta prowadzone w formie bankowych kont oszczędnościowych.
Opłaty
za
prowadzenie
konta
Konto bankowe dla dwojga, a opłaty
Bardzo często banki oferują klientom bezpłatne rachunki w zamian za spełnienie określonych wymogów. Może to być np. konieczność wykonania w danym miesiącu transakcji kartą na określoną kwotę czy zapewnienie wpływu na rachunek. Aktywni Klienci, którzy wykonają wymagane aktywności, mogą liczyć na zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta lub obsługę karty (bądź też za jedno i drugie).
Natomiast jeśli chodzi o wspólne konto bankowe to pierwszą rzeczą, nad którą się zastanawiamy w kontekście opłat jest : czy każdy współposiadacz musi się wywiązać ze stawianych przez bank warunków, czy wystarczy, że uczyni to jedna osoba?
Niestety, odpowiedź na powyższe pytanie ponownie zależy od polityki konkretnego banku. W większości instytucji obowiązuje zasada, że opłata za obsługę karty jest naliczana oddzielnie dla każdego z użytkowników, tak więc każdy z nich musi pamiętać o wymaganych transakcjach. W efekcie w niektórych bankach posiadacze wspólnego konta będą musieli wydać miesięcznie całkiem sporą kwotę (dla przykładu: w ING będzie to 2 x 300, czyli w sumie 600 zł). Jednak wspólne konto bankowe nie oznacza, że musimy wyrobić dwie karty. Karta do rachunku nie jest obligatoryjna, stąd jeden ze współposiadaczy może zrezygnować z swojej debetówki i tym samym obniżyć koszty korzystania z rachunku.
Natomiast uniknięcie prowizji za prowadzenie ROR-u jest z reguły możliwe po spełnieniu warunków tylko przez jednego ze współposiadaczy. W tym przypadku współwłasność nie wpływa na podwyższenie kosztów związanych z prowadzeniem konta, bo wystarczy, że warunki spełni tylko jedna strona. Aktualnie jeśli kogoś interesuje darmowe konto wspólne to ofertę bezwarunkowo darmowego konta posiada jedynie Nest Bank.
Darmowe
konto
wspólne
Nest bank konto dla dwojga
Osoby poszukujące bezwarunkowo darmowego konta wspólnego powinny dokładniej przyjrzeć się ofercie Nest Banku. Analizując Nest Konto nie doszukamy się ukrytych kruczków i warunków aktywności do spełnienia. To konto niezależnie od tego, czy używamy go aktywnie na co dzień, czy leży miesiącami nieużywane – nie kosztuje nas nic. Dla klientów, którzy nie mają wyśrubowanych oczekiwań odnośnie e-bankowości i obsługi klienta przez infolinię – będzie to idealne darmowe konto dla par
Oceń nasz ranking
Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić
ocena 4.6 / 5. Ilość oddanych głosów : 48
Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy