...

Ranking kont IKE i IKZe

Marzec 2024

Ranking kont dla dwojga
Konta IKE i IKZE . Ranking 2024
 • Sortuj według oceny
 • Najbardziej popularne
Miejsce 1 1 mbank

1. IKE rachunek oszczędnościowy w mBanku

 • Możliwość wycofania części środków
 • Dopłacasz kiedy i ile chcesz
ⅈ Wymagane jest posiadanie lub założenie dowolnego konto osobistego, np. eKonto osobiste lub mKonto Intensive. Nastepnie w bankowości elektronicznej zakładamy IKE
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania
Zakładając ekonto osobiste w mBanku możemy otrzymać aż 450 zł premii na start, a IKE możemy założyć już w bankowości internetowej
Miejsce 2 2 ing

2. IKZE oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

 • Ulga podatkowa przy wpłacie
 • W aktualnej promocji masz możliwość otrzymania 150 zł premii za założenie IKZE i dokonanie na nie 7 wpłat
ⅈ Wymagane jest posiadanie lub założenie konta osobistego Direct lub konta oszczędnościowego w ING. Następnie w bankowości elektronicznej zakładamy IKZE
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania
By otrzymać kartę wielowalutową konieczne jest założenie konta osobistego. W aktualnej promocji konta Direct możemy otrzymać do 250 zł premii

Konta IKE/IKZE - szczegółowe informacje

W Nest Bank konto dla dwojga założysz już podczas składania wniosku on-line
Nest Bank
Wystarczy, że wypełnisz wniosek on-line o Nest Konto, a podczas składania wniosku wybierzesz konto wspólne. Współwłaściciel może dostać osobny login, hasło i kartę płatniczą.
W ING najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej dodać współwłaściciela do rachunku.
ing
Pełnomocnika do konta można dodać przez bankowość elektroniczną Moje ING. Zarówno właściciel, jak i pełnomocnik będą mogli zamówić 2 imienne karty płatnicze. Można również przekształcić (przez bankowość elektroniczną Moje ING) konto Direct w konto Komfort (Rachunki -> opcje -> Zmień typ rachunku), a potem udać się wspólnie do oddziału banku w celu dodania współwłaścicela do rachunku.
W mBanku by założyć konto dla dwojga najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej dodać współwłaściciela do rachunku.
mbank
By założyć w mBank konto wspólne po otwarciu ekonta osobistego udajemy się do serwisu transakcyjnego online i logujemy się do swojego konta. Tam rozwijamy zakładkę FINANSE > wybieramy opcję NOWA USŁUGA > na kolejnej karcie wybieramy DYSPOZYCJE > na następnej stronie ZŁÓŻ WNIOSEK > PRZEKSZTAŁĆ RACHUNEK
W PKO konto wspólne wybiera się podczas wypełnienia wniosku on-line o konto
PKo Bank Polski
Konto Wspólne w PKO BP (Konto Za Zero) zakładamy składając wniosek on-line i wybierając w formularzu w sekcji typ konta opcji „Konto wspólne”.
Aby założyć w banku Santander wspólne konto, najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej zmienić konto na wspólne
3. Santander Konto Jakie Chcę
Santander Konto Jakie Chcę uczynił rachunkiem osobistym dosłownie dla każdego. Możliwe jest bowiem otwarcie konta jako konto wspólne. Dostępne opcje dodatkowe pozwalają zmieniać charakter rachunku w dowolnym momencie. W ten sposób nie trzeba zawierać nowych umów. Wystarczy jedynie bankowość internetowa lub aplikacja mobilna, aby w kilku prostych krokach dopasować konto do własnych potrzeb.
Aby założyć konto wspólne należy najpierw złożyć wniosek o konto osobiste, a nastepnie obie osoby muszą udać się do oddziału banku
9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste z bonusem do 400 zł
Na początek składamy wniosek o konto np on-line, następnie konto wspólne możemy utworzyć w oddziale banku - podczas dodawania współwłaściciela do rachunku jednocześnie muszą się stawić obie osoby. Jeżeli osoba dopisywana do rachunku nie posiada w banku założonej kartoteki, będzie konieczność jej otwarcia. Obydwie osoby muszą posiadać przy sobie aktualne dokumenty tożsamości.

Oszczedzanie na IKE i IKZE. Na czym to polega ?

Są to pewnego typu dobrowolne fundusze emerytalne, na których możemy odkładać pieniądze na swoją starość. Obowiązuje przy tym roczny limit wpłat. W ramach limitu IKE i IKZE, możemy liczyć na pomnażanie naszego kapitału, jednak poziom ryzyka jest różny w ramach tego komu powierzymy nasze pieniądze. Podmioty prowadzące działalność maklerską mogą inwestować te środki w różne papiery wartościowe. Przy czym założenie  IKE i prowadzenie konta nie wiąże się z wieloma formalnościami.

Nasz ranking kont bankowych dla dwojga powstał po to, żeby pokazać Wam, które banki oferują takie konta. Opisujemy, jak założyć je przez internet, a następnie złożyć odpowiednią dyspozycję zmiany konta osobistego na konto wspólne

Jak tworzymy ranking kont IKE i IKZE?

Kiedy już zdecydujesz się na oszczędzanie na emeryturę, to z pewnością będziesz chciał, by Twoje pieniądze pracowały jak najefektywniej. Zapewne zadasz sobie pytanie: jakie jest najlepsze IKE? albo: jakie wyniki osiąga najlepsze IKZE? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo w analizie trzeba wziąć pod uwagę różne rzeczy. Przygotowując nasz ranking IKE i IKZE oszczędnościowych, uwzględniliśmy wiele parametrów:

 • wysokość oprocentowania rachunku;
 • prowizję za założenie i prowadzenie IKE lub IKZE;
 • opłatę za wycofanie pieniędzy przed upływem 12 miesięcy;
 • koszt ustanowienia osób uposażonych;
 • konieczność posiadania rachunku osobistego w danym banku.

Kto może posiadać IKE lub IKZE ?

 • Zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce, możliwość przekazywania funduszy na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) ma każdy obywatel, niezależnie od wieku, choć z pewnymi ograniczeniami dla osób poniżej 18 roku życia. Osoby w wieku od 16 do 18 lat mogą kierować swoje oszczędności na IKE, ale tylko wtedy, gdy generują dochód z umowy o pracę i tylko w tym konkretnym roku kalendarzowym.

  Co do samego konta, jest ono wyłącznie indywidualne i nie można go utworzyć na więcej niż jedną osobę, co oznacza, że nie istnieje opcja wspólnego konta dla małżonków.

Czy środki na IKE i IKZE są bezpieczne ?

Bezpieczeństwo inwestycji w IKE i IKZE zależy od rodzaju wybranego produktu i instytucji finansowej. Generalnie, im wyższe ryzyko, tym większa szansa na wysokie zyski, ale również na straty. Najbezpieczniejsze są konta prowadzone w formie bankowych kont oszczędnościowych.

Ranking kont bankowych dla dwojga

Opłaty
za
prowadzenie
konta

Konto bankowe dla dwojga, a opłaty

Bardzo często banki oferują klientom bezpłatne rachunki w zamian za spełnienie określonych wymogów. Może to być np. konieczność wykonania w danym miesiącu transakcji kartą na określoną kwotę czy zapewnienie wpływu na rachunek. Aktywni Klienci, którzy wykonają wymagane aktywności, mogą liczyć na zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta lub obsługę karty (bądź też za jedno i drugie).

Natomiast jeśli chodzi o wspólne konto bankowe to pierwszą rzeczą, nad którą się zastanawiamy w kontekście opłat jest : czy każdy współposiadacz musi się wywiązać ze stawianych przez bank warunków, czy wystarczy, że uczyni to jedna osoba?

Niestety, odpowiedź na powyższe pytanie ponownie zależy od polityki konkretnego banku. W większości instytucji obowiązuje zasada, że opłata za obsługę karty jest naliczana oddzielnie dla każdego z użytkowników, tak więc każdy z nich musi pamiętać o wymaganych transakcjach. W efekcie w niektórych bankach posiadacze wspólnego konta będą musieli wydać miesięcznie całkiem sporą kwotę (dla przykładu: w ING będzie to 2 x 300, czyli w sumie 600 zł). Jednak wspólne konto bankowe nie oznacza, że musimy wyrobić dwie karty. Karta do rachunku nie jest obligatoryjna, stąd jeden ze współposiadaczy może zrezygnować z swojej debetówki i tym samym obniżyć koszty korzystania z rachunku.

Natomiast uniknięcie prowizji za prowadzenie ROR-u jest z reguły możliwe po spełnieniu warunków tylko przez jednego ze współposiadaczy. W tym przypadku współwłasność nie wpływa na podwyższenie kosztów związanych z prowadzeniem konta, bo wystarczy, że warunki spełni tylko jedna strona. Aktualnie jeśli kogoś interesuje darmowe konto wspólne to ofertę bezwarunkowo darmowego konta posiada jedynie Nest Bank.

Ranking kont bankowych dla dwojga

Darmowe
konto
wspólne

Nest bank konto dla dwojga

Osoby poszukujące bezwarunkowo darmowego konta wspólnego powinny dokładniej przyjrzeć się ofercie Nest Banku. Analizując Nest Konto nie doszukamy się ukrytych kruczków i warunków aktywności do spełnienia. To konto niezależnie od tego, czy używamy go aktywnie na co dzień, czy leży miesiącami nieużywane – nie kosztuje nas nic. Dla klientów, którzy nie mają wyśrubowanych oczekiwań odnośnie e-bankowości i obsługi klienta przez infolinię – będzie to idealne darmowe konto dla par

nest bank konto dla dwojga

Oceń nasz ranking

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

ocena 4.6 / 5. Ilość oddanych głosów : 48

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy

Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych 2024
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart