...

Ranking kont IKE i IKZe

Luty 2023

Konta wspólne, które założysz przez internet

Ranking kont dla dwojga
Konta IKE i IKZE . Ranking 2023
 • Sortuj według oceny
 • Najbardziej popularne
Miejsce 1 1 mbank

1. IKE rachunek oszczędnościowy w mBanku

 • Możliwość wycofania części środków
 • Dopłacasz kiedy i ile chcesz
ⅈ Wymagane jest posiadanie lub założenie dowolnego konto osobistego, np. eKonto osobiste lub mKonto Intensive. Nastepnie w bankowości elektronicznej zakładamy IKE
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania
Zakładając ekonto osobiste w mBanku możemy otrzymać aż 450 zł premii na start, a IKE możemy założyć już w bankowości internetowej
Miejsce 2 2 ing

2. IKZE oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

 • Ulga podatkowa przy wpłacie
 • W aktualnej promocji masz możliwość otrzymania 150 zł premii za założenie IKZE i dokonanie na nie 7 wpłat
ⅈ Wymagane jest posiadanie lub założenie konta osobistego Direct lub konta oszczędnościowego w ING. Następnie w bankowości elektronicznej zakładamy IKZE
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania
By otrzymać kartę wielowalutową konieczne jest założenie konta osobistego. W aktualnej promocji konta Direct możemy otrzymać do 250 zł premii

Konto bankowe dla dwojga. Sprawdź jak je założyć przez internet

W Nest Bank konto dla dwojga założysz już podczas składania wniosku on-line
Nest Bank
Wystarczy, że wypełnisz wniosek on-line o Nest Konto, a podczas składania wniosku wybierzesz konto wspólne. Współwłaściciel może dostać osobny login, hasło i kartę płatniczą.
W ING najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej dodać współwłaściciela do rachunku.
ing
Pełnomocnika do konta można dodać przez bankowość elektroniczną Moje ING. Zarówno właściciel, jak i pełnomocnik będą mogli zamówić 2 imienne karty płatnicze. Można również przekształcić (przez bankowość elektroniczną Moje ING) konto Direct w konto Komfort (Rachunki -> opcje -> Zmień typ rachunku), a potem udać się wspólnie do oddziału banku w celu dodania współwłaścicela do rachunku.
W mBanku by założyć konto dla dwojga najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej dodać współwłaściciela do rachunku.
mbank
By założyć w mBank konto wspólne po otwarciu ekonta osobistego udajemy się do serwisu transakcyjnego online i logujemy się do swojego konta. Tam rozwijamy zakładkę FINANSE > wybieramy opcję NOWA USŁUGA > na kolejnej karcie wybieramy DYSPOZYCJE > na następnej stronie ZŁÓŻ WNIOSEK > PRZEKSZTAŁĆ RACHUNEK
W PKO konto wspólne wybiera się podczas wypełnienia wniosku on-line o konto
PKo Bank Polski
Konto Wspólne w PKO BP (Konto Za Zero) zakładamy składając wniosek on-line i wybierając w formularzu w sekcji typ konta opcji „Konto wspólne”.
Aby założyć w banku Santander wspólne konto, najpierw musisz zawnioskować o konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej zmienić konto na wspólne
3. Santander Konto Jakie Chcę
Santander Konto Jakie Chcę uczynił rachunkiem osobistym dosłownie dla każdego. Możliwe jest bowiem otwarcie konta jako konto wspólne. Dostępne opcje dodatkowe pozwalają zmieniać charakter rachunku w dowolnym momencie. W ten sposób nie trzeba zawierać nowych umów. Wystarczy jedynie bankowość internetowa lub aplikacja mobilna, aby w kilku prostych krokach dopasować konto do własnych potrzeb.
Aby założyć konto wspólne należy najpierw złożyć wniosek o konto osobiste, a nastepnie obie osoby muszą udać się do oddziału banku
9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste z bonusem do 400 zł
Na początek składamy wniosek o konto np on-line, następnie konto wspólne możemy utworzyć w oddziale banku - podczas dodawania współwłaściciela do rachunku jednocześnie muszą się stawić obie osoby. Jeżeli osoba dopisywana do rachunku nie posiada w banku założonej kartoteki, będzie konieczność jej otwarcia. Obydwie osoby muszą posiadać przy sobie aktualne dokumenty tożsamości.

Ranking kont bankowych dla dwojga 2022

Konto dla dwojga można założyć nawet z zupełnie niespokrewnioną osobą: np. chłopakiem, narzeczoną, przyjacielem, ale też z dziadkiem, rodzicem, kuzynem, itd, jednak Konto wspólne jest najpopularniejszym rozwiązaniem wśród par, i pod takim kątem tworzyliśmy poniższą listę. W przypadku takiego konta każdy z partnerów posiada rachunek indywidualny i dodatkowo zakładacie wspólne konto bankowe. Taka opcja jest interesującym pomysłem. Pozwala Wam zachować swobodę finansową, a jednocześnie możecie odkładać pieniądze na wspólne wydatki na osobnym rachunku. Oczywiście ma to sens, jeżeli koszty utrzymania trzech ROR-ów nie są zbyt duże.

Nasz ranking kont bankowych dla dwojga powstał po to, żeby pokazać Wam, które banki oferują takie konta. Opisujemy, jak założyć je przez internet, a następnie złożyć odpowiednią dyspozycję zmiany konta osobistego na konto wspólne

Jak założyć wspólne konto bankowe przez internet ?

Sam proces otwierania rachunku wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku konta indywidualnego.

Polecamy spojrzeć powyżej na nasz ranking banków, które umożliwiają otwarcie wspólnego konta przez internet.

W każdym banku wygląda to jednak inaczej. Przykładowo wypełniając on-line wniosek o konto w Nest banku lub PKO BP już na etapie formularza mamy możliwość zaznaczenia, że zakładamy konto jako wspólne.

W ING, Mbanku, Santanderze należy najpierw należy otworzyć zwykłe konto osobiste, a następnie w bankowości elektronicznej przekształcić je na konto wspólne. Nie wymaga to jednak wizyty w banku.

Za to w Millenium i Alior Banku po założeniu konta osobistego on-line będzie konieczna wizyta obu współwłaścicieli w Oddziale banku.

Jak widzisz dużo zależy od samego banku i to od Ciebie zależy, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Jakie są zalety posiadanie konta dla dwojga ?

 • Niższe (zazwyczaj) koszty prowadzenia konta.
 • Łatwiejsze zarządzanie budżetem oraz planowanie wydatków.
 • Przejrzystość stanu finansów.
 • Budowanie wzajemnego zaufania, samodyscypliny i odpowiedzialności.
 • Wspólna odpowiedzialność – czyli pewność terminowych opłat rachunków.

Profil zaufany, a wspólne konto bankowe

Obecnie bardzo ważną kwestią jest to, że współposiadacze konta bankowego mogą również założyć Profil Zaufany, który ułatwia załatwienie wielu spraw urzędowych online. Skorzystanie z tej usługi jest możliwe tylko wtedy, gdy każdy użytkownik rachunku posiada własny, osobny identyfikator i hasło do bankowości elektronicznej. Aby uruchomić usługę, należy zalogować się w serwisie transakcyjnym swojego banku, wybrać opcję „Profil Zaufany”, wypełnić wniosek on-line, a następnie potwierdzić operację wybraną metodą autoryzacji. Założenie Profilu jest bezpłatne i zajmuje kilka minut.

Ranking kont bankowych dla dwojga

Opłaty
za
prowadzenie
konta

Konto bankowe dla dwojga, a opłaty

Bardzo często banki oferują klientom bezpłatne rachunki w zamian za spełnienie określonych wymogów. Może to być np. konieczność wykonania w danym miesiącu transakcji kartą na określoną kwotę czy zapewnienie wpływu na rachunek. Aktywni Klienci, którzy wykonają wymagane aktywności, mogą liczyć na zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta lub obsługę karty (bądź też za jedno i drugie).

Natomiast jeśli chodzi o wspólne konto bankowe to pierwszą rzeczą, nad którą się zastanawiamy w kontekście opłat jest : czy każdy współposiadacz musi się wywiązać ze stawianych przez bank warunków, czy wystarczy, że uczyni to jedna osoba?

Niestety, odpowiedź na powyższe pytanie ponownie zależy od polityki konkretnego banku. W większości instytucji obowiązuje zasada, że opłata za obsługę karty jest naliczana oddzielnie dla każdego z użytkowników, tak więc każdy z nich musi pamiętać o wymaganych transakcjach. W efekcie w niektórych bankach posiadacze wspólnego konta będą musieli wydać miesięcznie całkiem sporą kwotę (dla przykładu: w ING będzie to 2 x 300, czyli w sumie 600 zł). Jednak wspólne konto bankowe nie oznacza, że musimy wyrobić dwie karty. Karta do rachunku nie jest obligatoryjna, stąd jeden ze współposiadaczy może zrezygnować z swojej debetówki i tym samym obniżyć koszty korzystania z rachunku.

Natomiast uniknięcie prowizji za prowadzenie ROR-u jest z reguły możliwe po spełnieniu warunków tylko przez jednego ze współposiadaczy. W tym przypadku współwłasność nie wpływa na podwyższenie kosztów związanych z prowadzeniem konta, bo wystarczy, że warunki spełni tylko jedna strona. Aktualnie jeśli kogoś interesuje darmowe konto wspólne to ofertę bezwarunkowo darmowego konta posiada jedynie Nest Bank.

Ranking kont bankowych dla dwojga

Darmowe
konto
wspólne

Nest bank konto dla dwojga

Osoby poszukujące bezwarunkowo darmowego konta wspólnego powinny dokładniej przyjrzeć się ofercie Nest Banku. Analizując Nest Konto nie doszukamy się ukrytych kruczków i warunków aktywności do spełnienia. To konto niezależnie od tego, czy używamy go aktywnie na co dzień, czy leży miesiącami nieużywane – nie kosztuje nas nic. Dla klientów, którzy nie mają wyśrubowanych oczekiwań odnośnie e-bankowości i obsługi klienta przez infolinię – będzie to idealne darmowe konto dla par

nest bank konto dla dwojga

Zajęcie komornicze
na
koncie wspólnym

Wspólne konto bankowe może być niestety przedmiotem egzekucji komorniczej. Wystarczy zatem, że jeden ze współwłaścicieli rachunku bankowego jest dłużnikiem objętym postępowaniem komorniczym, aby wspólne konto mogło zostać zajęte. Na szczęście, w takiej sytuacji przysługują nam środki obrony przed egzekucją, z których powinniśmy jak najszybciej skorzystać.

Przede wszystkim warto podkreślić, że czynności egzekucyjne mogą być prowadzone wyłącznie do wysokości udziału środków dłużnika w rachunku wspólnym. Wysokość tych udziałów jest określona w umowie z bankiem, którą należy przedstawić komornikowi w terminie 7 dni od daty zajęcia

Komornik po ustaleniu udziału dłużnika ma obowiązek zwolnić z egzekucji środki należące do drugiego posiadacza. Dzięki temu nie traci on swoich wszystkich pieniędzy, choć oczywiście i tak ponosi stratę, bo część jego oszczędności idzie na pokrycie długu partnera.

Warto jednak dodać, że ten tryb postępowania jest skuteczny tylko wtedy, gdy użytkownicy konta nie są małżeństwem. W przypadku małżonków komornik może prowadzić egzekucję z całości rachunku należącego do dłużnika i jego współmałżonka (o ile uzyska tytuł wykonawczy wystawiony przeciwko obojgu właścicielom konta).

Oceń nasz ranking

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

ocena 4.6 / 5. Ilość oddanych głosów : 47

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy

Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart