...
Premie nawet do 500 zł
Konta bankowe, które założysz przez internet
Najlepsze konta dla seniorów
  • Sortuj według oceny
  • Najbardziej popularne
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 210
Dodaj do porównania

3. ING Konto z Lwem Direct

1 ing
9.1
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 211
Dodaj do porównania

4. Santander Konto Jakie Chcę

Miejsce 3 2 4. Santander Konto Jakie Chcę
9.1
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 209
Dodaj do porównania

6. Nest Bank – Nest Konto za bezwarunkowe 0 zł !

KONTO ZA 0 ZŁ 3 Nest Bank
9.4
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 208
Dodaj do porównania

8. PKO BP Konto za zero

4 PKo Bank Polski
9.4

Jesteś seniorem ? Sprawdź, co poszczególne banki mogą Ci zaoferować

Konto wspólne w Nest Banku założysz podczas składania wniosku on-line
Nest Bank
Wystarczy, że wypełnisz wniosek on-line o Nest Konto, a podczas składania wniosku wybierzesz konto wspólne. Współwłaściciel może dostać osobny login, hasło i kartę płatniczą.
Jedno z najczęściej wybieranych kont przez emerytów
PKo Bank Polski
Obecnie coraz częściej również osoby starsze korzystają ze zdalnych sposobów kontaktu z bankiem. Klienci powyżej 60 roku życia mający konta w PKO Banku Polskim coraz częściej logują się do naszego serwisu transakcyjnego iPKO, korzystają z aplikacji mobilnej IKO oraz płacą bezgotówkowo. – mówi Edyta Tararuj, Dyrektor Biura w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego. Dlatego bank podkreśla, że dla seniorów może być ważny wygodny i darmowy 24/7/365 dostęp do bankowania i usług dodatkowych w serwisie internetowym iPKO oraz z aplikacji mobilnej IKO. Serwis internetowy iPKO umożliwia m.in. sprawdzenie stanu konta i historii transakcji, wykonanie przelewów, skorzystanie z usług e-urzędu, zarządzenie lokatami lub inwestycjami, zawnioskowanie o kartę do konta lub inne produkty. W PKO Banku Polskim seniorom polecają PKO Konto za Zero.
Wystarczy wpływ 500 zł i 1 płatność karta, aby konto było darmowe. Duży plus za nawet 300 zł zwrotu za rachunki
4. Santander Konto Jakie Chcę
Santander Bank Polska poleca Konto Jakie Chcę i zachęca seniorów do nauki obsługi bankowości elektronicznej i mobilnej poprzez dedykowaną akcję i podręcznik. – Seniorzy mogą liczyć na wsparcie doradców w Multikanałowym Centrum Komunikacji oraz sieci oddziałów. Cykl szkoleń #zalogujseniora wsparty narzędziami takimi jak „Podręcznik do edukacji seniora w santander internet”, który krok po kroku w prostym języku pokazuje najważniejsze funkcje serwisu. – zachęca Paweł Nowicki, lider projektu #zalogujseniora” w Santander Bank Polska. Bank zwraca uwagę, że osoby podróżujące lub robiące zakupy w sklepach za granicą mogą korzystać z karty wielowalutowej i uniknąć opłaty za przewalutowanie. Senior ma także możliwość korzystania z automatycznego oszczędzania. Istnieje również opcja złożenia dyspozycji „zapis na wypadek śmierci” do konta, do którego klient jest jedynym właścicielem, aby bank mógł przekazać środki z konta bliskim po naszej śmierci.

Niestety banki (oprócz Banku Pocztowego) nie mają w swoich ofertach kont dedykowanych wyłącznie pod seniora. Muszą oni skorzystać ze zwykłych rachunków osobistych, na przykład takich banków jak Santander Bank, PKO BP czy mBank. które przeznaczone są zarówno i dla starszych i dla młodszych. Jednak wybierając najlepsze konto, powinni kierować się specyficznymi wymaganami. Z tego też względu trzeba być bardzo uważnym przy porównywaniu propozycji bankowych. Przede wszystkich należy sobie zadać pytanie, co dla osoby starszej jest najważniejsze i z czego będzie najczęściej korzystać, a potem pod tym względem wybierać spośród dostępnych rachunków bankowych.

przyjrzeć się opłatom, które bank pobiera za podstawowe operacje bankowe. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę prowizje za prowadzenie rachunku i obsługę karty płatniczej oraz wypłatę środków z bankomatów w Polsce. Ponieważ jednak wiele starszych osób często ma problemy z obsługą tych urządzeń (lub obawia się o swoje bezpieczeństwo podczas wypłacania pieniędzy), warto dodatkowo sprawdzić, ile kosztuje wpłata i wypłata gotówki w oddziale i ile nestor zapłaci za przelewy zlecane w okienku bankowym.

Emerytura od listonosza zamiast na rachunek

Liczba emerytów posiadających konto osobiste w banku rośnie. 23% seniorów wciąż jednak oczekuje na listonosza, który przyniesie comiesięczne świadczenie. Ta grupa operuje więc jedynie gotówką. Jakie są zagrożenia związane z takim rozwiązaniem? Pieniądze nie są chronione żadną gwarancją i łatwiej je ukraść czy wyłudzić. Emeryci nieraz padają ofiarą oszustów podających się za wnuczka, policjanta czy urzędnika. Środki, które przechodzą z rąk do rąk, trudniej namierzyć. Kolejny problem to względy sanitarne w pandemii. Gotówki dotyka wiele osób, więc jest to potencjalny nośnik bakterii i wirusów. Wyczekiwanie listonosza nie należy też do komfortowych sytuacji, a przekazywanie koperty z pieniędzmi jest mniej bezpieczne niż przelew na konto.

 

Opłaty
za
prowadzenie
konta

Zanim jednak przejdziemy do opisu darmowych kont osobistych, warto wspomnieć o rachunkach, które będą wymagały od nas określonych opłat. Według prawa bankowego wszystkie polskie banki muszą zaproponować swoim klientom coś na kształt darmowego rachunku. Pamiętajmy jednak, że są to dość okrojone opcje i klient z bardziej rozbudowanymi potrzebami, będzie naturalnie poszukiwał kont, „które mogą więcej”. Trudno sobie na przykład wyobrazić sytuację, gdy bank pokrywa za nas wszystkie opłaty za przelewy. Instytucji bankowej zwyczajnie by się to nie opłacało. Na jakie więc koszta musimy się przygotować, poszukując konta osobistego dla siebie?

  • Opłaty za kartę – gdy zostanie spełniona wymagana ilość transakcji kartą (lub mamy odpowiednie miesięczne wpływy), zwykle nie musimy za nią płacić. Pamiętajmy jednak o tym, że mogą nam się zdarzyć płatności kartą w międzynarodowym sklepie internetowym lub podczas zagranicznej wycieczki. W takim przypadku dodatkowa opłata będzie czymś naturalnym.
  • Koszty przelewów – brak opłat spotka nas, gdy wykonujemy kilka standardowych przelewów miesięcznie. Gdy jednak regularnie korzystamy z tej opcji (także w wersji zagranicznej) lub korzystamy z przelewów błyskawicznych, w żaden sposób nie unikniemy opłaty. Banki po prostu muszą na czymś zarabiać.
  • Opłaty za korzystanie z bankomatów – zwykle korzystanie z bankomatów należących do naszego banku nie wiąże się z żadną opłatą. Wystarczy jednak tylko skorzystać z „obcego automatu” lub wypłacić środki w zagranicznym bankomacie, a opłaty zostaną naliczone.

Oceń nasz ranking

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów : 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy

Twojportfel.eu - Rankingi produktów finansowych 2024
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart